Čtvrtek, 30 března, 2023
aktualne

Letecké práce pomáhají v mnoha odvětvích. Nepotřebujete je taktéž?

Společnosti v dnešní době nabízí poměrně netradiční a zajímavé služby. Jednou z nich je bezesporu pronájem letadel nebo nabídka leteckých prací. Při nabízení leteckých prací je z hlediska předpisů a povolení nutné mít platné povolení k provozování leteckých prací, jež se zpravidla vydává na pětileté období. Stejně tak se to týče také letadel, jež jsou v přísnějším režimu údržby.

Průkaz obchodního pilota by měl mít každý pilot, aby měl oprávnění k provádění letů za úplatu. Jedná se o druhy letů jako např. „Letecké snímkování a filmování“. Tuto službu hojně využívají např. developeři, zemědělci, geologové, také hydrobiologové, vydavatelé knižních publikací s rozdílnou tematikou, reklamní agentury, ale také provozovatelé energovodů, plynovodů a jiných. Letecké snímky nám také umožňují vyčíst spoustu informací, jež pořízením ze zemského povrchu neobjevíte.

Velmi užitečné letecké hlídkování

Vyhledávanou službou je také letecké hlídkování, které využívají značně pracovníci lesů. Díky výšce v letadle získáte větší vizuální prostorový záběr, a tak snáze a rychleji najdete kupříkladu lesní požár. Také lze rychle a jednoduše najít lokality výskytu kůrovce. Lze takto najít i černé skládky, které jsou např. autem těžko dostupné. Letadlo a pohled z něj také může pomoci najít lokality s vzácnými květinami, rostlinami.

ALFA AIR, která tuto službu nabízí, pomáhala i při pátrání a záchraně posádky zmizelého letadla. Využívána je moderní technika, jako GPS, různé druhy kamer, snímače na měření kvality ovzduší.

Je možné poptávat i lety „Pilotem na zkoušku“, kde absolvujete školení z širokého oboru letectví, a pak můžete zkusit pod dohledem instruktora řídit skutečné letadlo.

U společnosti ALFA AIR se zaměřují i na prodej letadel nebo výcvik pilotů. Pokud se na ni obrátíte, jistě budete spokojeni.

pr článek

Další články autora