Čtvrtek, 30 března, 2023
aktualne

Porovnání Zenmate x VPN Asia: Která VPN vyhrála?

Vyplatí se objednat ZenMate, nebo toho více nabízí VPN.asia? Vlastnosti obou VPN jsme vzájemně porovnali, obodovali je a skóre je 8,2/10 : 5,2/10.

Rychlost downloadu a uploadu Zenmate VPN versus VPN Asia, která z nich je vyšší?

Rychlost připojení patří nejdůležitější parametry u VPN, a platí to i o Zenmate a VPN.asia.

Průměr měření downloadu u první z testovaných dosáhl hodnoty 72 Mb/s, u druhé 67 Mb/s. ZenMate je o 5 Mb/s rychlejší nežli VPN.Asia.

Naměřený upload Zenmate VPN je 69 Mb/s. VPN.asia jsme v průměru naměřili 13 Mb/s. Je tedy o 56 Mb/s pomalejší.

Rychlost odezvy dosáhla u první VPN v průměru 7 ms. Čas odezvy u VPN.Asia jsme naměřili průměrných 103 ms. Nižší rychlost odezvy je výhodnější, takže ZenMate byla o 96 ms lepší.

Bodové ohodnocení recenze Zenmate proti VPN.asia tak je 7 /10 – 4/10.

Dokáže ZenMate VPN přehrávat seriály z Netflixu?

Dostatečná rychlost je klíčová pro odblokování zahraničního Netflixu, Zenmate VPN tuto schopnost zvládá. U většiny VPN se stačí připojit a zvolit zemi, VPN.asia cizojazyčný Netflix odblokovat nemá.

VPN můžete také použít i pro odblokování videí, která jsou v ČR nedostupná, přičemž, VPN Asia takovou schopnost nezahrnuje. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube zahrnuje.

Kvalitní VPN mají zahrnutu ochranu před únikem DNS, zvládají multi-hop připojení a BitTorrent. Třeba Zenmate VPN poskytuje ochranu DNS a VPN.asia zase nemá white list.

Ve srovnání funkcí je skóre 9 /10 ku 6/10.

Překoná konkurenci Zenmate VPN v šíři nabízených zemí a serverů?

Nižší nabídka serverů se může projevit v nižší rychlosti VPN, Zenmate nabízí 2 600 serverů. V seznamu VPN.asia je uvedeno 40 serverů. První jmenovaná tak nabízí o 2560 víc .

Důležitá je také nabídka zemí se servery, u VPN.Asia dosahuje počtu 32. Druhá VPN nabízí 78, o 46 víc. V tomto měření sil tedy vítězí .

Vždy si zkontrolujte počet současně připojitelných zařízení, kterých Zenmate zvládá 99. VPN.Asia dokáže současně připojit 4 zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku nejlepší VPN.

Které platformy zvládá Zenmate VPN a které nabízí VPN Asia?

Při výběru VPN je třeba zkontrolovat podporovaná zařízení, Zenmate VPN umí operační systém Android a připojí přístroje iPhone. Druhá VPN Asia iPhony s iOS pokrývá, zařízení s Androidem zvládne zabezpečit.

Vydávání informací o uživatelích se řídí jurisdikcí, kde má VPN svoje sídlo. Zenmate VPN byla založena v Německu. Druhá porovnávaná VPN má původ v Hongkongu.

Rozhraní ZenMate není v češtině, VPN.Asia česky taky nastavit nelze.

Ve známkování platforem dosáhla ZenMate známky 10/10, VPN.asia získává známku 7/10.

Předplatné Zenmate VPN vs. VPN Asia

VPN Asia lze objednat za 61 Kč měsíčně, druhou VPN si můžete objednat již za 40 Kč měsíčně. Hodnocení obou VPN za poměr cena/funkce je 7 z 10, respektive 6 z 10 pro porovnávanou VPN službu.

pr článek

Další články autora